Menu  Menu

Her er alle vores medarbejdere

Ledelse
Grethe Hovertoft

Forstander
Grethe Hovertoft
hovertoft@fagskole.nu

Pernille Sullivan

Viceforstander
Pernille Sullivan
sullivan@fagskole.nu

Undervisere
Ernst Krogtoft

Lærer i Game Design
Ernst Krogtoft
krogtoft@fagskole.nu

Kim Petersen

Lærer i Gastronomi
Kim Petersen
wissing@fagskole.nu

Christian Munk

Lærer i Game Design
Christian Munk
munk@fagskole.nu

Ida Kyhn

Lærer i Design
Ida Kyhn
kyhn@fagskole.nu

Daniel Skaale

Lærer i Game Design
Daniel Skaale
simulacrumdk@gmail.com

Yilmaz Koc

Lærer i matematik
Yilmaz Koc
koc@fagskole.nu

Lasse Dreboldt Olsen

Lærer i dansk engelsk
Lasse Dreboldt Olsen
dreboldt@fagskole.nu

Kaisa Alminde

Lærer i Gastronomi
Kaisa Alminde
alminde@fagskole.nu

Elsebeth Christensen

Lærer i dansk engelsk
Elsebeth Christensen
christensen@fagskole.nu

Louise Frandsen

Lærer i dansk.
Louise Frandsen
frandsen@fagskole.nu

Xinna Pedersen

Lærer i matemaik
Xinna Pedersen
xinna@fagskole.nu

Lisbeth Vard

Lærer i Design
Lisbeth Vard
Vard@fagskole.nu

Jacob Nørby

Pædagog
Jacob Nørby
noerby@fagskole.nu

Teknisk personale
Gitte Fredslund

Køkkenleder
Gitte Fredslund
fredslund@fagskole.nu

Elin Frederiksen

Køkkenassistent
Elin Frederiksen

Janne Wittenkamp

Køkkenassistent
Janne Wittenkamp

René Gudtmann

Servicechef
René Gudtmann

Er gastronomi 
din passion?

Drømmer du om at blive kok
- så start drømmen hos os!

Gastronomi

Slip din indre
designer fri

Er du kreativ og vil du arbejde
med bl.a. textil design – så kom!

Design

ER DU GAMER
MED LIV OG SJÆL?

Drømmer du om at designe fremtidens computerspil? Start din drøm hos os!

GameDesign

Bliv parat
til job & liv

Kom videre med et STU-forløb hos os og få viden, venskaber, færdigheder & erfaring.

Læs mere

Kom og
tjek os ud!

Du er meget velkommen til at besøge os, inden du tilmelder dig. Ring og aftal tid.

T: 5783 0102

Følg os på facebook

Like os på Facebook og følg hverdagen. Deltag også i vores konkurrencer

Facebook