Menu  Menu

Her er alle vores medarbejdere

Ledelse
Grethe Hovertoft

Forstander
Grethe Hovertoft
hovertoft@fagskole.nu

Pernille Sullivan

Viceforstander
Pernille Sullivan
sullivan@fagskole.nu

Undervisere
Daniel Skaale

Lærer
Daniel Skaale
simulacrumdk@gmail.com

Yilmaz Koc

Lærer
Yilmaz Koc
koc@fagskole.nu

Lasse Dreboldt Olsen

Lærer
Lasse Dreboldt Olsen
dreboldt@fagskole.nu

Kaisa Alminde

Lærer
Kaisa Alminde
alminde@fagskole.nu

Elsebeth Christensen

Lærer
Elsebeth Christensen
christensen@fagskole.nu

Louise Frandsen

Lærer
Louise Frandsen
frandsen@fagskole.nu

Dorthe Lapain

Lærer
Dorthe Lapain
lapain@fagskole.nu

Xinna Pedersen

Lærer
Xinna Pedersen
xinna@fagskole.nu

Lisbeth Vard

Lærer
Lisbeth Vard
Vard@fagskole.nu

Suvileena Tikkanen

Lærer
Suvileena Tikkanen
Tikkanen@fagskole.nu

Jacob Nørby

Pædagog
Jacob Nørby
noerby@fagskole.nu

Teknisk personale
Gitte Fredslund

Køkkenleder
Gitte Fredslund
fredslund@fagskole.nu

Elin Frederiksen

Køkkenassistent
Elin Frederiksen

Janne Wittenkamp

Køkkenassistent
Janne Wittenkamp

René Gudtmann

Servicechef
René Gudtmann

Er gastronomi 
din passion?

Drømmer du om at blive kok
- så start drømmen hos os!

Gastronomi
Design

Slip din indre
designer fri

Er du kreativ og vil du arbejde
med bl.a. textil design – så kom!

Få en fed
10. klasse

Bliv rustet til din ungdomsuddannelse
10. kl. med mad, design eller game design.

10. klasse

ER DU GAMER
MED LIV OG SJÆL?

Drømmer du om at designe fremtidens computerspil? Start din drøm hos os!

GameDesign
Det fortæller eleverne!

Sammenhold og venskaber

Elev på Sorø Fri Fagskole i 2010-2012

Jeg fandt ud af, at jeg bare rigtig godt kunne lidt at arbejde med mad, og i det hele taget være i køkkenet, da jeg gik på Sorø Fri Fagskole...

Læs alle elevhistorierne!

Line Andersen

Bliv parat
til job & liv

Viden, venskaber, færdigheder & erfaring.
Kom videre med et STU-forløb hos os.

Læs mere om mulighederne

Oplevelser, nye venner og ny viden

Vi afholder løbende "Åbent Hus", deltager på "Uddannesesmesser", inviterer til "Oplev en skoledag"

Tjek os ud!

Forhånds-tilmelding

Hvis du vil se alt det, vi kan
tilbyde dig, er du meget
velkommen til at besøge os, inden du tilmelder dig.

Ring og aftal tid

T: 5783 0102

Følg os på facebook

Bliv ven med os på
Facebook og følg
hverdagen på tæt hold.
Deltag også i vores konkurrencer

Facebook