Menu  Menu

Her er alle vores medarbejdere

Ledelse
Grethe Hovertoft

Forstander
Grethe Hovertoft
hovertoft@fagskole.nu

Pernille Sullivan

Viceforstander
Pernille Sullivan
sullivan@fagskole.nu

Undervisere
Lasse Dreboldt Olsen

Lærer i dansk og engelsk
Lasse Dreboldt Olsen
dreboldt@fagskole.nu

Yilmaz Koc

Lærer i matematik
Yilmaz Koc
koc@fagskole.nu

Daniel Skaale

Lærer i Game Design
Daniel Skaale
skaale@fagskole.nu

Ida Kyhn

Lærer i Design
Ida Kyhn
kyhn@fagskole.nu

Christian Munk

Lærer i Game Design
Christian Munk
munk@fagskole.nu

Kim Petersen

Lærer i Gastronomi
Kim Petersen
wissing@fagskole.nu

Ernst Krogtoft

Lærer i Game Design
Ernst Krogtoft
krogtoft@fagskole.nu

Kaisa Alminde

Lærer i Gastronomi
Kaisa Alminde
alminde@fagskole.nu

Elsebeth Christensen

Lærer i dansk og engelsk
Elsebeth Christensen
christensen@fagskole.nu

Louise Frandsen

Lærer i dansk
Louise Frandsen
frandsen@fagskole.nu

Xinna Pedersen

Lærer i matemaik
Xinna Pedersen
xinna@fagskole.nu

Lisbeth Vard

Lærer i Design
Lisbeth Vard
Vard@fagskole.nu

Jacob Nørby

Pædagog
Jacob Nørby
noerby@fagskole.nu

Teknisk personale
Gitte Fredslund

Køkkenleder
Gitte Fredslund
fredslund@fagskole.nu

Elin Frederiksen

Køkkenassistent
Elin Frederiksen

Janne Wittenkamp

Køkkenassistent
Janne Wittenkamp

René Gudtmann

Servicechef
René Gudtmann
gudtmann@fagskole.nu

Anette Andersen

Servicemedarbejder
Anette Andersen

Øvrige
Annette Mortensen

Økonomiansvarlig
Annette Mortensen
regnskab@fagskole.nu

Er gastronomi 
din passion?

Drømmer du om at blive kok
- så start drømmen hos os!

Gastronomi

Slip din indre
designer fri

Er du kreativ og vil du arbejde
med bl.a. textil design – så kom!

Design

ER DU GAMER
MED LIV OG SJÆL?

Drømmer du om at designe fremtidens computerspil? Start din drøm hos os!

GameDesign

10. klasse eller Erhvervslinje

Hos os kan vælge 10. klasse – eller en prøvefri Erhvervslinje

Læs mere

Kom og
tjek os ud!

Du er meget velkommen til at besøge os, inden du tilmelder dig. Ring og aftal tid.

T: 5783 0102

Følg os på facebook

Like os på Facebook og følg hverdagen. Deltag også i vores konkurrencer

Facebook