Menu  Menu

Vores organisation

Bestyrelsen

Formand:
Vibeke Gylling
Heisesvej 1 
4180 Sorø
Tlf. 30 26 10 58
vibekegylling@hotmail.com

Næstformand:
Niels Fjellegaard Larsen

Bjernede Kirkevej 12, 4180 Sorø
Repræsenterer Sorø Håndværker- og Industriforening

Inga Sørensen 
Elmegården, Gl. Sorøvej 19, 4400 Kalundborg
Repræsenterer Familie & SamfundKalundborg Kredsen

Kristian Jacobsen
Akademigrunden 8, 4180 Sorø
Repræsenterer Sorø Akademis Skole 

Malene Løkkegaaard
Torpshøjvej 91, 4180 Sorø

Lars Frederiksen
Anemonevej 30, 4180 Sorø

Forstander:
Grethe Hovertoft
hovertoft@fagskole.nu

Viceforstander:
Pernille Sullivan
sullivan@fagskole.nu

Køkkenleder:
Gitte Fredslund
fredslund@fagskole.nu

Medarbejderrådsformand:
Kaisa Alminde
alminde@fagskole.nu

Lærerrådsformand:
Louise Frandsen
frandsen@fagskole.nu

Tillidsrepræsentant:
Elsebet Christensen
christensen@fagskole.nu

Tillidsrepræsentant suppleant:
Suvileena Tikkanen
tikkanen@fagskole.nu

Sikkerhedsrepræsentant:
Gitte Fredslund
fredslund@fagskole.nu

Skolevejleder:
Pernille Sullivan
sullivan@fagskole.nu

IT-ansvarlig:
René Gudtmann
gudtmann@fagskole.nu

Er gastronomi 
din passion?

Drømmer du om at blive kok
- så start drømmen hos os!

Gastronomi
Design

Slip din indre
designer fri

Er du kreativ og vil du arbejde
med bl.a. textil design – så kom!

Få en fed
10. klasse

Bliv rustet til din ungdomsuddannelse
10. kl. med mad, design eller game design.

10. klasse

ER DU GAMER
MED LIV OG SJÆL?

Drømmer du om at designe fremtidens computerspil? Start din drøm hos os!

GameDesign
Det fortæller eleverne!

Her er jeg mig selv

Elev i 10. klasse, design

Sammenholdet på Sorø Fri Fagskole er rigtig godt. Jeg snakker med alle, både dem jeg går i klasse med, men også dem som har valgt Gastronomi...

Læs alle elevhistorierne!

Helene Hesselberg

Bliv parat
til job & liv

Viden, venskaber, færdigheder & erfaring.
Kom videre med et STU-forløb hos os.

Læs mere om mulighederne

Oplevelser, nye venner og ny viden

Vi afholder løbende "Åbent Hus", deltager på "Uddannesesmesser", inviterer til "Oplev en skoledag"

Tjek os ud!

Forhånds-tilmelding

Hvis du vil se alt det, vi kan
tilbyde dig, er du meget
velkommen til at besøge os, inden du tilmelder dig.

Ring og aftal tid

T: 5783 0102

Følg os på facebook

Bliv ven med os på
Facebook og følg
hverdagen på tæt hold.
Deltag også i vores konkurrencer

Facebook