Menu  Menu

Vores organisation

Bestyrelsen

Formand:
Niels Fjellegaard Larsen
Bjernede Kirkevej 12, 4180 Sorø
Tlf. 23 61 02 86
larsenpico@os.dk

Næstformand:
Vibeke Gylling
Heisesvej 1, 4180 Sorø

Malene Frandsen 
Enghaven 11, 4180 Sorø

Sven Bjødstrup
Hellehuse 37, 4174 Jystrup 

Malene Løkkegaaard
Torpshøjvej 91, 4180 Sorø

Lars Frederiksen
Anemonevej 30, 4180 Sorø

Forstander:
Grethe Hovertoft
hovertoft@fagskole.nu

Viceforstander:
Pernille Sullivan
sullivan@fagskole.nu

Køkkenleder:
Gitte Fredslund
fredslund@fagskole.nu

Medarbejderrådsformand:
Kaisa Alminde
alminde@fagskole.nu

Lærerrådsformand:
Lasse Dreboldt
dreboldt@fagskole.nu

Tillidsrepræsentant:
Elsebet Christensen
christensen@fagskole.nu

Tillidsrepræsentant suppleant:
Kim Wissing Petersen
wissing@fagskole.nu

Sikkerhedsrepræsentant:

Gitte Fredslund
fredslund@fagskole.nu

Skolevejleder:
Pernille Sullivan
sullivan@fagskole.nu

IT-ansvarlig:
René Gudtmann
gudtmann@fagskole.nu

Er gastronomi 
din passion?

Drømmer du om at blive kok
- så start drømmen hos os!

Gastronomi

Kreativ med
Grafisk 
design

Er du kreativ og drømmer du om at blive
grafisk designer – så start her!

Grafisk Design

ER DU GAMER
MED LIV OG SJÆL?

Drømmer du om at designe fremtidens computerspil? Start din drøm hos os!

GameDesign

10. klasse eller Erhvervslinje

Hos os kan du vælge 10. klasse – eller en prøvefri Erhvervslinje

Læs mere

Kom og
tjek os ud!

Du er meget velkommen til at besøge os, inden du tilmelder dig. Ring og aftal tid.

T: 5783 0102

Følg os på facebook

Like os på Facebook og følg hverdagen. Deltag også i vores konkurrencer

Facebook